BALIKESİR İVRİNDİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dögep ve Yögep Toplantıları Gerçekleştirildi

Dögep ve Yögep Toplantıları Gerçekleştirildi

    Toplantı daha önce belirlendiği üzere 27.10.2020 tarihinde saat 14:30 da ilçemiz İmam Hatip Ortaokulu toplantı salonunda İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Yücel'in açılış konuşması ile başlamıştır. Sn. Müdürümüz yeni eğitim öğretim yılının başta ilçemiz ve camiamız olmak üzere herkese hayırlar getirmesi temennisi ile sözlerini tamamlamıştır.

  Şube Müdürümüz  Sn. Gökay Tuncer katılımcıların eksiksiz olarak toplantıya iştirak etmelerinden dolayı müteşekkir olduğunu ve bu yılın planlamasının yapılması gerektiğini belirtti. Planlamaya geçmeden evvel bu toplantı ve gelecekte yapılacak olan diğer toplantılar içinde Covid-19 önlemleri kapsamında maske, mesafe ve temizlik kurallarına hat safhada dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.

   Yapılan aylık görev dağılımının ardından Ekim ayının sunumunu yapmak üzere söz Büyükfındık Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak bilgisi Öğretmeni Cengiz Çakan'a bırakıldı. Sunuma geçen Cengiz Çakan bu ayın konularının;

·         Covid-19 sürecinde eğitim öğretimi etkileyen güncel sorunlar

Uzaktan eğitim sürecinde meslektaş dayanışması, ruhsal ve fiziksel sağlığın korunması

·         Uzaktan eğitim sürecinde öğretmen ve velilerle işbirliği, öğrenci motivasyonu olduğunu belirtti.

Cengiz Çakan "Covid-19 sürecinde eğitim öğretimi etkileyen güncel sorunlar ile alakalı uzaktan eğitime hemen ve nerdeyse hatasız bir şekilde geçiş yapabilecek kadar donanım ve alt yapıya sahip olmanın ülkemiz açısından büyük bir şans ve gelişmişliğinin göstergesi olduğunu düşünüyorum. Ebetteki sınıfın atmosferini ve sıcaklığını hiçbir şey dolduramaz lakin bu süreçte yapılabilecek en doğru ve isabetli şeyi şu andan hep birlikte icra etmekteyiz. Münferit olarak öğrencilerimizin bazılarında akıllı telefon, tablet, bilgisayar ve alt yapı olmaması süreci zora sokmaktadır. Onlarında bu duruma en kısa zamanda uyum sağlayacağını ve EBA üzerinden yapılan canlı derslere erişim sağlayacağını umuyorum. Bunun yanında öğrencilerimizin bazıları her ne kadar canlı derslere iştirak edemeseler de veliler ile yapılan telefon görüşmelerinde EBA TV kanallarını aksatmadan izlediklerini öğreniyoruz" dedi.

     Konu ile alakalı söz alan Mustafa Yıldırım "Uzaktan eğitim sürecinde meslektaş dayanışması, ruhsal ve fiziksel sağlığın korunması hususunda bizler milletçe zor zamanlarda kenetlenmeyi, birlik olmayı ve sorunlara karşı birlikte göğüs germeyi iyi biliyoruz. Her kriz dönemi yeni imkan ve fırsatlara gebedir sözünün hakkını verdik ve uzaktan eğitim gibi bir fırsata tam manasıyla hakim olduk. Aynı zamanda bu hususta zorlanan EBA canlı ders tanımlaması yapamayan Zoom programını tam olarak kullanamayan meslektaşlarımıza yardımcı olduk. Onlarda kısa zaman içerisinde programları öğrendiler ve derslerini uzaktan eğitim şeklinde yapmaktadırlar. Eksiklik olarak öğrencilerimizin uzaktan eğitim konusunda halen sorunlar yaşadığını ve okula gelmemelerinden dolayı öğrenci psikolojisine giremediklerini, derslere gereken hassasiyeti göstermediklerini düşünüyorum " dedi.

    Uzaktan eğitim sürecinde öğretmen ve velilerle işbirliği, öğrenci motivasyonu konusu ile devam eden Cengiz Çakan eğitim öğretimin çok ayaklı bir süreç olduğunu ve paydaşların hepsinin bu sürece dâhil edilmesi gerektiğini belirtti. Bilhassa böylesine hassas ve zorlu bir süreçten geçerken okul-aile-öğrenci üçgeninin kusursuz olması irtibatın her zamankinden fazla diri tutulması gerektiğini söyledi. İcap etmesi halinde aynı veli ile günde 3-4 kere bile konuşulması gerektiğini bu sayede öğrencinin de okula ve derslere olan ilgisinin, motivasyonunun arttırılabileceğini belirtti. İnteraktif bir şekilde karşılıklı olarak sohbet havasında geçen konuların müzakere edilmesinin ardından Cengiz Çakan kendisini dinleme nezaketi gösterdiklerinden mütevellit şube müdürümüze ve meslektaşlarına teşekkür ederek sunumunu sonlandırdı.

   Yapmış olduğu sunumdan dolayı öğretmenimize teşekkür eden Şube Müdürümüz Gökay Tuncer'in iyi dilek ve temennileri ile ekim ayı toplantısı son bulmuştur.

 

 

28-10-202028-10-202028-10-202028-10-2020

Atatürk Meydanı Hükümet Konağı Kat 4 İvrindi / BALIKESİR - 90 266 456 12 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.