BALIKESİR İVRİNDİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GMKA ´dan Müdürlüğümüze Hibe Desteği

GMKA ´dan Müdürlüğümüze Hibe Desteği

       2018 yılı Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı değerlendirmeleri tamamlanmış olup Balıkesir ve Çanakkale illerinden toplamda 34 projenin desteklenmesine karar verilmiştir.

      GMKA 2018 yılı Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı sonuçları açıklanmış ve toplam bütçesi 15 Milyon TL olan program kapsamında 34 projenin desteklenmesine karar verilmiştir. Başarılı bulunan projelerden 18’i ilimizde faaliyet gösteren mesleki eğitim kurumları ile ilçe milli eğitim müdürlüklerimize aittir. Bu sayı ile kabul edilen proje sayılarında %53’lük başarı yakalanmıştır. Desteklenen diğer projelerden 3’ü üniversitelere, 2’si ceza infaz kurumlarına, 11’i ise Çanakkale’de bulunan mesleki eğitim kurumlarına aittir.

       Program kapsamında kabul edilen projelerden biri olan ve müdürlüğümüz Özel Büro Ekibi Güray SÜLÜ ve Yusuf BURGAÇ  tarafından yazılan ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce koordine edeceğimiz “İŞ GÜCÜNE KATILMAYA HAZIRIZ” adlı proje ile Şehit Fatih Tomuşoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Kaynak Simülasyon Atolyesinin kurulumu, cihazların temini sağlanırken, burada öğrenci ve  kursiyer olmak üzere çeşitli gruplara kaynakçılık alanında yetkin kaynakçılık, gaz altı, su altı kaynakçılığı gibi alanlarda eğitim verilmes hedefini ile yola çıktığımız yaklaşık olarak 166.400 TL değerinde bir proje kazandırmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Atatürk Meydanı Hükümet Konağı Kat 4 İvrindi / BALIKESİR - 90 266 456 12 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.