BALIKESİR İVRİNDİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Eğitim Koordinasyon Toplantısı

İlçe Eğitim Koordinasyon Toplantısı

              İlçe Kaymakamımız Sayın Fatma TURHAN KESER ve İlçe Müdürümüz Mustafa YÜCEL  İçişleri Bakanlığı'nın 05/11/2016 tarihli ve 8154 sayılı genelgesi doğrultusunda 19/02/2020 tarihinde İvrindi 7 Eylül İlkokulu'nda idareci, öğretmenler ve okul aile birliği yönetiminin katıldığı Eğitimde başarıyı arttırmak için yapılması gereken çalışmalar ve gerçekleştirilen etkinlikler gündemli eğitim koordinasyon toplantısında buluştular.  Gündem maddeleri üzerinde, idareci, öğretmen ve okul aile birliği üyelerinin görüş ve fikir alışverişinde bulunuldu. 

Çocuklarımızın disiplinli bir çalışma prensibi kazanırken oyun ve kültürel faaliyetlere katılımlarının da artırılması, değerler eğitimi noktasında öğrenci ve velilere yönelik seminerlerin verilmesi, sağlıklı beslenme vb konular üzerinde yoğun şekilde görüş alışverişinde bulunuldu.

Sınıf öğretmenlerinden harf temelli okuma sisteminin çocukların okumasında cümle temelli sisteme göre bazı olumsuz sonuçları olduğu vurgusu yapılırken, velilerin aşırı koruyucu şekilde  davranmaları çocuklar üzerinde olumsuz etkiye yol açtığına noktasında görüşler bildirildi.

İlçe Kütüphanesinin gezilmesi ve aktif şekilde kullanılması gibi konuların da ele alındığı toplantıda, başarıyı artırmak adına tüm paydaşların aynı hedefte yürümesi gerektiği ve her çocuğun değerli olduğuna vurgusu yapıldı.

20-02-202020-02-2020

Atatürk Meydanı Hükümet Konağı Kat 4 İvrindi / BALIKESİR - 90 266 456 12 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.