BALIKESİR İVRİNDİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İVRİNDİ´DE BENGİ "ÖĞRETMEN BULUŞMASI"

       Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) projesi “Okuma Etkinliği” ve “Öğretmen Buluşmaları” kapsamında İvrindi ilçemizde eğitim Yöneticisi, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.
İVRİNDİ´DE BENGİ "ÖĞRETMEN BULUŞMASI"

        İvrindi Belediye Düğün Salonunda  düzenlenen toplantıya Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, İvrindi  Kaymakamı Server SİNANOĞLU, ivrindi Belediye Başkan V. Selaattin AKGEDİK, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, daire amirleri, eğitim yöneticileri ve öğretmenler katıldı.

 

BENGİ, İLİMİZDE BİRLİKTELİK RUHUNU YAKALAMAK ADINA GÜZEL BİR PROJE

        Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme  (BENGİ) projesi yürütme ekibi adına bir sunum gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız BENGİ projesinin, eğitim ve öğretimin niteliğini ve kalitesini artıran Balıkesir’de birliktelik ruhunu yakalamak adına güzel bir proje olduğunu belirtti.

     İvrindi Kaymakamı Server SİNANOĞLU ise, BENGİ projesine İvrindi’de büyük önem verdiklerini söyledi.Ekip ruhu içinde tüm daire amirlerimiz ve şahsım adına projenin tüm basamaklarında görev almanın mutluluğunu yaşadığını belirtti.

 

HEP BİRLİKTE BİR SİNERJİ OLUŞTURMAMIZ GEREK

        Sunumun ardından konuşma yapan Vali Ersin Yazıcı da, "Hep birlikte bir sinerji oluşturmamız ve bu kentteki eğitim seviyesini biraz daha yukarılara çıkartmamız gerek." dedi.

EKİP ÇALIŞMASINA İHTİYAÇ VAR

        Eğitimin ülke ve geleceğimiz açısından önemli olduğunu söyleyen Vali Ersin Yazıcı, "Hep beraber yol alarak Balıkesir´imizi çok daha iyi yerlere taşıyabiliriz. Sorunları ortak çalışmalarla hep birlikte çözmek, eğitim-öğretim kalitesinin artırılmasının önündeki engelleri ortadan kaldıracaktır. Başarıyı elde edebilmek için ekip çalışmasına ihtiyaç var. Başarı ekip başarısıdır. Bu ekip içerisinde yer alan birimlerimizin, çocuklarımız ve geleceğimiz için neler yapılabileceği konusunda çalışmalarda bulunacağız. Hep birlikte takım olarak bir şeyler yapmanın ve birlikte başarmanın doğru olduğunu düşünüyorum." dedi.

 

KÜÇÜK DOKUNUŞLAR BÜYÜK BAŞARILAR GETİRECEKTİR

     Eğitim niteliğinin artırılması adına yapılacak her türlü çalışmayı destekleyeceklerini ifade eden Vali Yazıcı," Hayatımızı şekillendiren eğitimdir. Eğitimde süreklilik esastır. Başarıların elde edilmesi için başlattığımız çalışmalarımıza, projelerimize aralıksız devam ediyoruz. Eğer bir şeyi yapmayı gerçekten çok istiyorsanız, başarmak için elinizden gelen her şeyi yaparsınız. Normalden fazla çalışır ve yapmanız gerekenleri ertelemezsiniz. Başarı, ancak onu istediğiniz takdirde gelecektir. Başarının sırrı devamlılıktır. İnsanoğlunun isteyip de başaramadığı bir şey yoktur. Biz de başarabilecek imkânlara, öğretmenlere sahibiz.  İnsan bir şeyin doğru olduğuna inanıyorsa ondan vazgeçmesi söz konusu olmaz. Küçük dokunuşlarla büyük bir başarı elde edebileceğimize inanıyoruz." diye konuştu.

BENGİ ÇOK KAPSAMLI BİR EĞİTİM PROJESİ

     Eğitimde başarılı olmak için sanatsal ve spor faaliyetlerinin de önemine değinen Vali Ersin Yazıcı, "BENGİ çok kapsamlı bir eğitim projesi.  BENGİ hem yabancı dil öğretimini, hem kültürel faaliyetleri, hem sosyal faaliyetleri, hem sportif faaliyetleri, hem de akademik ilerlemeyi temel almaktadır. Eğitim temelli yaklaşımdan kendini kurtarıp, hem eğitimi hem de öğretimi kapsayan bir projedir. "dedi. 

EĞİTİME MERCEK TUTUYORUZ

     Bengi Projesinde yeni bir öğretinin olmadığını ifade eden Vali Yazıcı, "Bildiklerimizi hatırlatma projesidir. Bunları herkes biliyor. Ancak, proje ile bildiklerimize dikkat çekmek istedik. Biz burada eğitime mercek tutmak istiyoruz. Burada ana sorumlu sizlersiniz. Buraya yapabileceklerimizi yazdık. Herkes en iyisini yapma gayreti içinde olacak. Okul olarak, sınıf olarak, birey olarak en iyisini yapma gayreti içinde olalım.  Okulda yaptıklarımız çarşıda konuşulur olacak. Bir sinerji olacak. Bunun yararını önümüzdeki dönemde gereceğiz. İsterseniz yapabilirsiniz. Bir takım değerlerimizi kaybetmeye başladık. Birçok değer, ilkokulda ve ortaokulda öğreniliyor. Lütfen çocuklarımıza değerlerimizi öğretelim. Herkes işini dürüstçe yapmalı. Birçok değerlerimizi veremediğimiz için olumsuzluklar yaşanmaktadır. "dedi.

HAVA, SU, EKMEK KADAR GEREKLİ

     Değerler eğitiminin herkese hava, su, ekmek kadar gerekli olan değerleri kapsadığını dile getiren Vali Yazıcı, sevginin, doğruluğun, dürüstlüğün, paylaşmanın, yardımlaşmanın, iyilik ve merhamet duymanın, çalışkanlığın, hoşgörünün birer değer olduğunu ifade etti.

KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI KAZANMAK ZORUNDAYIZ

     İnsanları onurlandırmanın çok önemli olduğunu vurgulayan Vali Yazıcı, "Akademik başarıdan, etik değerlere ve sosyal kültürel faaliyetlere kadar çok şey var. Herkes bu projeye katkı sağlasın. Başarıları ödüllendirelim. Öğrencilere okuma alışkanlığı kazandıralım. Böyle olursa büyük devlet oluruz. Okuma alışkanlığı da, ilk, orta ve lisede kazanılıyor. Sonradan bu alışkanlığı kazanmak çok zor." dedi.

         Deneyim ve tecrübelerinden bahseden Vali Ersin YAZICI tüm öğretmenlere çıkmış olduğumuz bu yolda başarılar ve kolaylıklar diledi.

    05-05-201705-05-201705-05-201705-05-201705-05-201705-05-201705-05-201705-05-201705-05-201705-05-201705-05-201705-05-201705-05-2017 

  

Atatürk Meydanı Hükümet Konağı Kat 4 İvrindi / BALIKESİR - 90 266 456 12 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.