BALIKESİR İVRİNDİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İvrindi'de Eğitim Yeniden Şekilleniyor

İvrindi'de Eğitim Yeniden Şekilleniyor

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa YÜCEL başkanlığında Şube Müdürümüz Gökay TUNCER'in de katıldığı ilçemizde Eğitim kalitesini arttırmak adına tüm branşlarla ayrı ayrı zümre toplantıları gerçekleştiriliyor. İlçemiz İvrindi İmam Hatip Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya ilçemizde görev yapan tüm Görsel Sanatlar, Beden Eğitimi, Teknoloji Tasarım ve Müzik   Öğretmenleri  katıldı.

Toplantıya küçük bir anekdot ile başlayan YÜCEL, daha sonra öğretmenlere; kabul edelim ki bir öğretmen okulu tamamen değiştirebiliyor, ve bu gerçekten dışarıdan ve içeriden rahatlıkla görülüyor. Özellikle kırsal kesimdeki öğrencilerimizin akademik başarılarını ortaya  çıkarmak diğer yeteneklerini ortaya çıkmasından daha zor. Keşfedilmemiş hazineler sizlerin ellerinde sizlerden beklentim farkları ortaya koyan okuluna değer katan ve kendini gerçekleştirebilen bireyler yetiştirmeniz.

Kabul edelim ki her öğrenci için birer örneklik teşkil ediyoruz davranışlarımız, giyimimiz ve  hareketlerimiz her biri bizden bir özelliği alıp kendinde görmek istiyor onun için tüm yaptıklarımız çok önemli ve değerli,   çocuklarımız ile hayal kurun, onlara hayal kurmayı öğretin, uçuk kaçık olabilir yeter ki hayattan beklentileri olsun hedefleri olsun.

Yapamıyorum olmuyor gibi olumsuz cümlelerin önüne geçilmesi gerektiğini belirten YÜCEL, unutmayın yapılacak bir şey ise mutlaka bir yol vardır. Görevimiz bu yolu çocuklarımıza göstermek ve bu yolda rehber olmaktır.

İlimizde ve ilçemizde gerçekleştirilen tüm yarışmalarda öğrencilerimizi görmek istiyoruz bunun için bugün burada yapabileceğim, adım atmamız gereken ne varsa paylaşmalıyız diyen YÜCEL, önümüzdeki süreç öğrencilerimizin akademik başarının yanı sıra öz güvenlerinin gelişmesine sunacaktır. Dedi.

 

Başarı ve sağlık dolu bir dönem olması dileğinde bulunarak toplantıyı sonlandırdı.

03-11-202003-11-202003-11-202003-11-202003-11-202003-11-202003-11-2020

Atatürk Meydanı Hükümet Konağı Kat 4 İvrindi / BALIKESİR - 90 266 456 12 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.