BALIKESİR İVRİNDİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karakter Sahibi Olmak, Meslek Sahibi Olmaktan Önemlidir

Karakter Sahibi Olmak, Meslek Sahibi Olmaktan Önemlidir

Sevgili meslektaşlarım, çok değerli öğrenciler ve eğitimin temel taşı olan kıymetli veliler;  Bu zorlu ve yorucu süreci sizlerle paylaşmanın mutluluğu içerisindeyiz. 2018-2019 Eğitim Öğretim yılının I. dönemini başarıyla  tamamlamanın vermiş olduğu heyecanı birlikte yaşamaktayız.

 

Değerli Meslektaşlarım,

Yarınlarımız olan çocukların sadece akademik alanda değil, iyiyi, doğruyu, güzeli öğreterek ve örnek olarak geleceğin Türkiye’sini inşa edecek bireyler olmaları yolunda en önemli görev sizlerindir. Birçoğunuzun yaşadığı zorluklara rağmen görevinizi ifa ederken önemli başarılara imza attığınızı biliyor ve bu çalışmalarınız için okul yöneticilerini,  öğretmenleri ve tüm   personeli tebrik ediyorum. Bu kutsal mesleği sabırla ve büyük bir özveri ile yerine getirdiğiniz için de teşekkür ediyorum.

           

Saygıdeğer Veliler,

En değerli varlığımız olan çocuklarımızın yetişmesinde öğretmenlerimizin olduğu kadar sizlerin de önemli bir rolü vardır. İyi bir toplumun temeli ailede atılır. Sarsıntılara dayanma gücü iyi atılmış bir temelle doğru orantılıdır. Çocuklarımızın aldıkları karnelerin sadece yıl içerisinde okul ortamında gösterdikleri performansın bir ölçütü olduğunu istediğinde daha başarılı olabileceklerini incitmeden söylemenin  buna katkı sunacağı ortadadır. Okul ve aile iş birliği sağlıklı olması öğrencilerimizden aldığımız dönütün hem daha hızlı hem daha doğru veriler olmasını sağlayacaktır. Bu süreçte bizleri yalnız bırakmadığınız ve taşın altına elinizi koyduğunuz için hepinize teşekkür ediyoruz.

 

Yarınlarımızın teminatı olan değerli öğrenciler, sizler bizim göz bebeğimizsiniz. Dönem boyunca yaptığınız çalışmalar, etkinlikler, sportif faaliyetler ile ilçemize, ilimize ve ülkemize kattığınız değerler ile gurur duyuyoruz.  Başarının tek ölçüsünün akademik başarı olmadığını, ahlaki yönlerinizi güçlendirmenin ne denli önemli olduğuna çevrenizdeki yaşanan olayları gözlemleyerek dahi ulaşabilirsiniz. Unutmayın! Karakter sahibi olmak, meslek sahibi olmaktan çok daha önemlidir diyerek sözümü tamamlamak istiyorum hepinize iyi bir tatil diliyorum.

                                                                                                                                                                                                         Mustafa YÜCEL

                                                                                                                                                                                                     İlçe Milli Eğitim Müdürü

Atatürk Meydanı Hükümet Konağı Kat 4 İvrindi / BALIKESİR - 90 266 456 12 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.