BALIKESİR İVRİNDİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MERKEZÎ SINAV YERLEŞTİRME SÜRECİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

        "2018 Merkezî Sınav Yerleştirme Süreci ve Tercih İşlemleri" bilgilendirme toplantısı İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa YÜCEL başkanlığında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleşti.
MERKEZÎ SINAV YERLEŞTİRME SÜRECİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

          İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Mustafa YÜCEL toplantının açılış konuşmasında bu yıl ilk kez uygulanacak sistemle ilgili Balıkesir´de yapılan çalışmalar hakkında bilgiler vererek, yeni Ortaöğretime Geçiş Sistemi ile ilgili  her türlü tedbirin alındığını ve hiçbir sıkıntının yaşanmayacağını ifade etti.

         İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Mustafa YÜCEL "Merkezî yerleştirme; merkezî sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, proje uygulayan eğitim kurumları ile mesleki ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır. Yerleştirme işlemlerinde öncelikle merkezî sınav puanı üstünlüğü; devamında da “okulların bulundukları yere göre oluşturulan ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, öğrencilerin ortaokullarda bulunuşlukları, tercih önceliği, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık” kriterleri göz önünde bulundurulacaktır. dedi

        İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Mustafa YÜCEL’in konuşmasının ardından toplantıya İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleri Sefer AYDIN ve Metin ÇETİNKAYA tarafından Merkezî Sınav Yerleştirme Süreci ve Tercih İşlemleri konulu bilgilendirme sunumu ile devam edildi.

       Sunumun ardından İlçe Millî Eğitim Müdürleri ve şube müdürlerimizin süreçle ilgili soruların cevaplandırılması ile toplantı sona erdi.

02-07-201802-07-201802-07-2018

Atatürk Meydanı Hükümet Konağı Kat 4 İvrindi / BALIKESİR - 90 266 456 12 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.