BALIKESİR İVRİNDİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ORTAK SINAVLAR BİLGİLENDİRME TOPLANTISI ve SEMİNERİ YAPILDI.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Bölümünü “Özel Eğitim, Rehberlik ve Farkındalık Günleri Projesi” kapsamında ilçemizde ilk olarak okul müdürlerine ve rehber öğretmenlere yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Toplantı sonrasında 8.sınıf öğrencileri ve velilerinin katıldığı bilgilendirme semineri yapıldı. 
ORTAK SINAVLAR BİLGİLENDİRME TOPLANTISI ve SEMİNERİ YAPILDI.

Seminerde İlimizde öğrenimini sürdüren Özel Eğitime Gereksinim duyulan öğrencilere verilen eğitimin niteliğini artırmak, ailelerin öğrencilerin eğitimine olan katkısını yükseltmek, Ortak Sınavlara girecek öğrencileri sınavlar ile ilgili bilgilendirmek, öğrenci velilerine Ortaöğretime geçişte doğru tercih yapma ile ilgili bilgi sunumu yapıldı.

Bilgilendirme toplantısına İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürü Fahri ACAR, Karesi Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Şenol YILMAZ, Şube Müdürümüz Metin ÇETİNKAYA, Okul Müdürleri, Okul Rehber Öğretmenleri, Özel Eğitim Alt Sınıfı Öğretmenleri katıldı.

 

8.Sınıf öğrenci ve velileri katıldığı seminere ise katılımın oldukça yüksek olduğu gözlemlendi.

 

Atatürk Meydanı Hükümet Konağı Kat 4 İvrindi / BALIKESİR - 90 266 456 12 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.