BALIKESİR İVRİNDİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Pandemi Sürecinde Gerçekleştirilen Faaliyetler

Pandemi Sürecinde  Gerçekleştirilen Faaliyetler

·         Pandemi sürecinde eğitim öğretim faaliyetlerinin, oluşan yeni şartlara  göre tekrar düzenlendiği ilçemizde, bakanlığımızın direktifleri doğrultusunda Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Belediye Başkanlığımız koordinesinde 3 Müstakil İlkokulumuz, 3 Müstakil Ortaokulumuz,  7 ilk-ortaokulumuz ve 6 lisemizde virüsle mücadelede gerçekleştirilen dezenfekte iş ve işlemlerinin  tamamlanarak kısa sürede okullarımızın temizliği sağlandı.

 

·         Sürekli açık olan iletişim kanalları ile öğretmenlerimizin süreç içinde öğrencilerimize ulaşması adına iletişim kanallarının kurulması ve bakanlığımızın aktardığı tüm bilgi ve haber içeriklerini öğrencilerimize ileterek sürecin olumsuzluklarını azaltıcı önlemlerin en kısa sürede alınması sağlandı.

 

·         Uzaktan eğitim sürecinde EBA CANLI DERSLER ve öğretmenlerimizin canlı ders içerikleri yazılı ve görsel materyallerin öğrencilerimize ulaşması adına teknolojiyi ve teknolojik araçları kullanma becerisini ve süresini arttırdık.

 

·         Pandemi süresinde sosyal sorumlulukların özveriye dönüşmesi adına Okul Müdür ve Müdür Yardımcılarından oluşan  15 kişilik Vefa Destek grubumuz ile İvrindi ve Mahallelerde ikamet eden 65 yaş üstü vatandaşlarımızın maaş iş ve işlemleri konusunda destek verdik

 

·         İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz Özel Büro Koordinesinde gönüllü 9  öğretmenimizden oluşan grup Gazievrenos İlkokulu'nda  başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere emniyet çalışanlarımıza ve diğer kurum ve işletmelere toplamda   2480 siperlik üreterek sürece  destekte bulundu.

 

·         Pandemi sürecinde Liselere Geçiş Sınavına girecek öğrencilerimizin en az düzeyde etkilenmesi için ortaokul müdürleri aracılığıyla oluşturulan grup vasıtası ile iki aylık süreçte toplam 14 deneme gerçekleştirildi. Sınava girecek olan 450 öğrenciye uygulanan deneme sınavlarının analizleri yapılarak öğrencilere ve öğretmenlere dönüş sağlandı. Öğrencilerimizin bu süreci sağlıklı bir şekilde atlatmaları sağlandı.

 

·         Pandemi sürecinde okul müdürlerinin katılımı ile uzaktan bağlantı yoluyla 3 toplantı gerçekleştirildi. Bu süreçte alınacak önlemler ve LGS'na yönelik yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

 

·         Pandemi sürecinde okullarımızda devam eden inşaat ve tadilat çalışmaları yakından takip edildi. Okullar Bölgesi Kampüs alanına Belediye Başkanlığımız destekleri ile sağlanan mazı, defne,  argovan, çam fidanları toprakla buluşturuldu. Nurettin Çarmıklı Madencilik  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin bakanlığımız açılışı işlemleri tamamlandı. Korucu İlkokulu inşaat  çalışmaları tamamlanmış olup bahçe düzenlemeleri devam etmektedir.

 

·         Mesleki Gelişim Kapsamında İGEDER aracılığı ile pandemi sürecinde öğretmenlerimize yönelik uzaktan eğitim aracılığı ile üç farklı konuda online eğitim ve bilgilendirme programı düzenlendi. Programdan 450 öğretmenimiz faydalandı.

01-07-202001-07-202019-06-202003-07-202013-05-202003-07-202017-06-202027-05-202005-05-202022-04-202004-04-202008-04-2020

Atatürk Meydanı Hükümet Konağı Kat 4 İvrindi / BALIKESİR - 90 266 456 12 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.