BALIKESİR İVRİNDİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sene Sonu Okul Müdürleri Toplantısı Gerçekleşti

Sene Sonu Okul Müdürleri Toplantısı Gerçekleşti

                                            

 

       2017-2018 Eğitim Öğretim yılını  381  öğretmen, 55 idareci, 36 memur-hizmetli  ve  4716 öğrenci ile  tamamlamış bulunmaktayız . Eğitim öğretimin her aşamasında İvrindi’nin gelişmesi ve değişen dünya düzeninde olduğu yerden bir adım ileriye gidebilmesi adına tüm eğitim ortaklarının canla başla gerçekleştirdiği hizmetlerden dolayı öncelikle teşekkürlerimi sunuyorum.

 

      İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa YÜCEL başkanlığında, Şube Müdürleri Metin ÇETİNKAYA, Sefer AYDIN, Özel Büro Koordinatörü Güray SÜLÜ ve  okul müdürlerinin katılımlarıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda Sene Sonu Okul Müdürleri Toplantısı gerçekleşti. Toplantının gündeminde, 2017-2018 eğitim öğretim yılında yapılan çalışmalar ele alındı.

 

        İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa YÜCEL, “Her eğitim yılının sonu bizim için hem kendimizi yenilemek hem de daha ileriye adım atabilmek ve daha özgün, daha güzel işler ortaya koyabilmek için bir fırsat niteliğindedir. Bu nedenle 2017-2018 eğitim öğretim yılına da bu gayelerle başladık. Başta akademik başarı olmak üzere sosyal faaliyetler, değerler eğitimi, projeler ve yatırımlar gibi pek çok alanda bulunduğumuz seviyenin üzerine çıkmayı hedefledik. Çok şükür eğitim öğretim yılı sona erdiğinde görüyoruz ki bunu başarmışız.  İlçemiz adına 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı Sosyal Kültürel ve Sportif Faaliyetler kapsamında başarılar ile dolu bir yıl olarak tamamlamış bulunmaktayız. İvrindi’nin her alanda olduğu gibi sosyal kültürel ve sportif faaliyetler alanında da gelişmesi noktasında emeği geçen öğrenci, öğretmen ve idarecilerimizi bir kez  daha  kutluyorum.

 

     İlimizde Sayın Valimiz Ersin YAZICI tarafından başlatılan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Koordinesinde devam eden BENGİ projesinin tüm ayaklarının ilçemiz okullarında gelişmesi ve uygulanması adına okul müdürü ve öğretmenlerimizin azami gayret ve özveri sergilediklerini  gerçekleştirilen faaliyetlerde görmekteyiz. Akademik Kültürel, Sosyal, Sportif ve Aile Toplum gibi her alanda top yekün başarı getirmeyi planlayan bu proje de emeği geçen herkesime teşekkürlerimi sunuyorum.

 

İlçemize Sosyal ve Kültürel Faaliyetlerde ;

 

Şiir Dalında;

1 Adet  İl 1.’liği.

   

Kompozisyon;

1 Adet İl 2.liği

Arapça Metin Canlandırma;

1 Adet İl 2.liği

Kur’an  Okuma;

1 Adet İl 2.liği

 

1 Adet İl 2.liği

Sportif Faaliyetlerde;

 

 Kick Boks

1 Adet  İl 2.liği

Güreş;

1 Adet İl 1.liği

1 Adet il 3.’lüğü

 

1 Adet İl 3.lüğü

Tekvando 48 kg da

1 Adet İl 1.liği

Atletizm ;

1. Adet İl 1.liği

Kros;

1 Adet Türkiye 3.lüğü

Türkiye Koşu Yarışması;

1 Adet Türkiye 3.lüğü

Bölge Koşu Yarışması ;

1 Adet Bölge 1.liği

Balıkesir Koşu Yarışması;

1 Adet İl 2.liği

Çocuk Oyunları Şenliğinde

Mendil Kapmaca

Yağ Satarım Bal Satarım

İl Finali   

İl 2.’liği

İl 3.’lüğü          

 

       İlçemiz Özel Büro Koordinesinde   uygulamaya koyduğumuz “Soru Havuzu Projesi” İle 84 öğretmenin 12 Okul Müdürünün gönüllü katıldığı ve yaklaşık 475 öğrenciye LGS ‘na yönelik soru seçimi, basım dağıtım, okuma değerlendirme gibi aşamalarının tamamı müdürlüğümüzce gerçekleştirilen İlçe düzeyinde 4 adet deneme sınavı uygulanmıştır.

 

      İlçemiz Özel Büro koordinesinde Yasaklı yayınlar nedeni ile kitaplıklarımızda boşalan yerleri doldurmak adına başlattığımız “Okumak Başarmanın Altın Anahtarıdır” projesi ile  okullarımıza 6000’in üzerinde kitap temininde bulunduk.

           

        İlçemiz Özel Büro Koordinesinde Eğitimci Yazar Alişan KAPAKLIKAYA tarafından Öğretmen(400), Öğrenci(700) ve Veli(400)  ayağı olan 3 ayaklı bir söyleşi düzenlendi

      

        İlçemizde 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında ; 6 Adet TUBİTAK 4006 ve 3 adet TUBİTAK Liseler Araştırma Projesi.4 Adet E twinning projesi gerçekleştirilmiştir

 

     Her bireyin değerli ve önemli olduğu bilincini aşılamak, değerlerimize sahip çıkmak, kariyer planlamak, milli manevi duyguları her noktada yaşamak ve yaşatmak adına okullarımızda gerçekleştirilen Sergiler, Bilim Fuarları, Kariyer Günleri Etkinlikleri eğitimin tamamlayıcı öğeleri olmuştur.

 

       Avrupa Birliği Projeleri Kapsamında 2 lisemiz yurtdışı staj uygulamasına katılmış olup buralarda deneyim kazanma fırsatı elde etmiştir. Bu yıl yine 1 ‘ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü olmak üzere 5 okulumuz yurtdışı proje hareketliliği için başvurmuş olup sonuçları beklemektedir.

 

      İlçemiz Özel Büro tarafından yazılan GMKA tarafından finanse edilecek olan Mesleki Eğitimi Geliştirme Mali Destek Programı Kapsamında ilçemiz Şehit Fatih Tomuşoğlu Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ‘ne yönelik 166 400 TL değerinde bir projemiz kabul edilmiş olup sözleşme imzalanmıştır.

 

     İHH Yetim Kardeş Projesi Kapsamında her okulumuzun mümkün olduğunca projeye dahil olması üzerinde önemle durulduğu Okul Müdürlüklerinin de bu konuda gerekli hassasiyeti gösterdikleri gözlenmektedir.

             

        Korucu Mahallesine yapılması planlanan İlkokul binası için gerekli olurların alındığı zemin etüdü çalışmalarının devam ettiği bölgemize 12 derslik bir ilkokul binası kazandırılacağı.

 

       Aynı şekilde Türkiye de de ilk olma özelliği gösterecek olan Madencilik Lisesi İnşaat çalışmalarının da İlçemiz Kampüs alanında başladığını kısa süre içinde hizmete gireceğini, geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin daha rahat ortamlarda eğitim hayatlarını devam ettirebilmeleri adına oluşturulan kampus alanı inşaat çalışmaları hız kesmeden devam ettiği İvrindi İmam Hatip Lisesinin Geçici Kabulünün yapıldı, İvrindi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İnşaatının da tamamlanmak üzere olduğu ve yeni eğitim öğretim yılında bazı okullarımızın eğitim öğretime yetiştirilmesi için yoğun çabanın sarf edildiği belirtildi.

 

      Tüm bu çalışmalar doğrultusunda 2017-2018 Eğitim öğretim yılını sorunsuz bir şekilde tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşadığımızı belirmek istiyorum. Başarılarımızın artması  adına gerçekleştirilen çalışmalarda emeği geçen bütün camiaya teşekkürlerimi sunuyorum.

 

 

 

                                                                                   Mustafa YÜCEL

                                                                            İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 06-07-201806-07-201806-07-201806-07-2018    

 

 

Atatürk Meydanı Hükümet Konağı Kat 4 İvrindi / BALIKESİR - 90 266 456 12 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.