BALIKESİR İVRİNDİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÜNÜ BUGÜNE, BUGÜNÜ GELECEĞE BAĞLIYORUZ PROJESİ TARİH KONFERANSI

Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın finanse ettiği Kaymakamlığımız ortaklığında, Müdürlüğümüz tarafından yürütülen “ Dünü Bugüne, Bugünü Geleceğe Bağlıyoruz” projesi kapsamında “ Gerçek Tarih” konulu konferans değerli yazar Sinan Yağmur tarafından Belediyemiz Çok Amaçlı Toplantı salonunda verildi. Konferans Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesini takiben İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Salim KARABOĞA’nın açılış konuşması ile başladı.
DÜNÜ BUGÜNE, BUGÜNÜ GELECEĞE BAĞLIYORUZ PROJESİ TARİH KONFERANSI

Müdürümüz konuşmasında “Milli ve manevi değerlerine yabancılaşan, Tarihi ve Kültürel mirasına sırt çeviren ve tamamen dijital dünyanın esiri olma yolunda ilerleyen bir nesil ile karşı karşıyayız. Bugünden önlem alınmazsa gelecek nesillere aktarılacak bir miras da bulamayacağız. İşte bu noktadan hareketle bu meseleye dikkat çekmek, şanlı geçmişimizle gelecek nesiller arasında köprüler kurabilmek için bu etkinlikleri gerçekleştiriyoruz. Türkiye’nin ençok okunan yazarlarından Sinan YAĞMUR’a, projemizin finansörü GMK ajansına ve değerli personeline, bu projede olduğu gibi her etkinliğimizde maddi manevi katkılarıyla yanımızda olan Kaymakamımız Sayın Bekir Çelik ve Belediye Başkanımız Sayın Recai BAYTAR’a, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf CENGİZ’e  ve bu tatil gününde bizlerle olduğunuz için siz değerli büyüklerimize teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Yazar Sinan YAĞMUR da tarihi değerlerimize dikkat çekerek, bunların yaşatılması ve sağlıklı olarak gelecek nesillere aktarılması için toplumun tüm kesimlerine görev düştüğünü, bunun için neler yapılması gerektiğini aktardı. Konferans sonunda İlçemiz Kaymakamı Sayın Bekir ÇELİK tarafından Sinan YAĞMUR´a plaket takdim edildi.

Konferansa Sayın Kaymakamımız Bekir ÇELİK, Garnizon Komutanı Tevfik DOĞAN, Daire Amirleri, Okul yöneticileri, veliler ve öğrenciler katıldı. Konferans sonunda Sinan YAĞMUR kitaplarını imzaladı.

 

Atatürk Meydanı Hükümet Konağı Kat 4 İvrindi / BALIKESİR - 90 266 456 12 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.