BALIKESİR İVRİNDİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜR VEKİLİ SEFER AYDIN´IN SENE SONU KARNE MESAJI

2015-2016 eğitim ve öğretim yılının sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bir yıl boyunca göstermiş oldukları üstün gayret ve özverili çalışmalarından dolayı tüm eğitim yöneticilerimizi, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi tebrik ediyorum.
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜR VEKİLİ SEFER AYDIN´IN SENE SONU KARNE MESAJI

        

         Saygıdeğer  Öğretmenler, Değerli Veliler ve Sevgili Öğrenciler, 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılını hep birlikte büyük bir özveriyle tamamladık. 17 Haziran 2016 Cuma günü Okul öncesi, İlkokul, Ortaokul ve Ortaöğretim okullarında eğitim gören toplam 5046 öğrencimiz karnelerini alarak yaz tatiline girecektir.

         Sağlıklı, mutlu, özgüven duygusu gelişmiş, sorumluluk sahibi, büyüklerine saygılı, küçüklerine sevgi ve şefkat gösteren, çevresine duyarlı insanların yetişmesi için hep birlikte büyük emekler harcıyoruz.

         Çocuklarımız, gençlerimiz zorlu ve uzun bir sürecin sonunda, emek ve çabalarının sonucu olan karnelerini bugün alacaklar. Bu süreç içerisinde göstermiş oldukları performans ve başarıya göre kiminin notları pekiyi, kiminin iyi, kiminin orta ve kiminin de zayıf olacak. Bütün öğrencilerimizi başarılı görmek en büyük arzumuzdur.

         Kıymetli Anne- babalar karne heyecanınızı içtenlikle paylaşıyoruz. Sizlerin en değerli varlığınız ve canınızdan çok sevdiğiniz çocuklarınızın karnelerindeki başarı ve başarısızlığı değerlendirirken, karnenin, çocuğunuzun bir yıl boyunca derslerde gösterdiği performans ve çalışmanın notlarla gösterilen bir belge olduğunu unutmayınız. Karnelerde çocuğun olduğu kadar velilerin ve öğretmenlerin de katkısı vardır. Başarısız karnelerin sorumluluğunu sadece çocuğa yüklemek sorumluluktan kaçmaktır. Çocuklarımızı kesinlikle diğer çocuklarla kıyaslamamalı ve karne notlarını cezalandırma aracı olarak değil, içeriği ve sunumu ile olumlu bir geri bildirime dönüştürmeliyiz. Çocuklarımıza daha güzel bir gelecek hazırlamak hepimizin asli görevidir.

         Çocuklarımızın tatillerini en güzel şekilde değerlendirmelerini ve yeni eğitim öğretim yılına daha zinde bir şekilde başlamalarını temenni ediyorum.

         Ortak sınavlara giren 8.sınıf öğrencilerimizin istedikleri üst okullara gitmeleri İlçemiz için gurur kaynağı olacaktır.

         Bu vesile ile 18-19-25-26  Haziran 2016 tarihlerinde yapılacak olan Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) girecek öğrencilerimize başarılar; yöneticilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum.

 

Atatürk Meydanı Hükümet Konağı Kat 4 İvrindi / BALIKESİR - 90 266 456 12 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.