BALIKESİR İVRİNDİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZDE TÜBİTAK PROJELERİNE REKOR DÜZEYDE BAŞVURU

İLÇEMİZDE TÜBİTAK PROJELERİNE REKOR DÜZEYDE BAŞVURU

4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları, Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan, TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından "Eğitimde İşbirliği Protokolü" kapsamında yürütülen bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik açılmış destekleme programıdır.Bu kapsamda okullarımız İl genelinde en çok başvuru yapan ilk 4 ilçenin arsına girerek projeler konusundaki öncülüğünü bir kez daha göstermiştir.

2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı içinde İlimizde 134 okul 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı´na başvuru yapmış olup, Müdürlüğümüze bağlı okullar 13 başvuru ile 65.000 TL hibe desteği alırken, İl genelinde büyük bir başarıya imza atmıştır.

7 Mart-3 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Bilim Fuarı´nda ortaokul öğrencilerimiz yetenekleri çerçevesinde oluşturacakları projeleri sergileyecek ve bilim yolunda kendilerine rehber niteliğindeki bu yola bir adım atmış olacaklardır.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Salim KARABOĞA göreve geldiği ilk günden itibaren projeler konusunda göstermiş olduğu ilgi ve hassasiyetin meyvelerini toplamaya başladıklarını ve İvrindi´ye proje kültürünü yerleştirme konusundaki başarısını TÜBİTAK projelerinde de göstermiş olmanın mutluluğunu ve haklı gururunu yaşadığını belirtti.Geçtiğimiz yıl 2 okulumuzun Bilim Fuarına katıldığını bu yıl ise bu sayının 13´e çıkmasından duyduğu memnuniyeti belirtmiş olup, projenin hazırlanmasında emeği geçen öğretmen ve idarecilerimizi kutlayarak proje çalışmalarının artarak devam etmesi temennisiyle çalışmaları yürütecek öğrenci ve öğretmenlere başarılar diledi.

Atatürk Meydanı Hükümet Konağı Kat 4 İvrindi / BALIKESİR - 90 266 456 12 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.