BALIKESİR İVRİNDİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS Yerleştirme Komisyonlarına Ziyaret

LGS Yerleştirme Komisyonlarına Ziyaret

            İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Mustafa YÜCEL  ve Şube Müdürümüz Metin ÇETİNKAYA okullarımızda LGS için oluşturulan tercih komisyonlarını ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Tüm öğrencilerimizin tercihler konusunda bilgilendirilmesi "Merkezî yerleştirme; merkezî sınavla öğrenci alan Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, Proje Uygulayan Eğitim Kurumları ile Mesleki ve Teknik Anadolu liselerinin Anadolu Teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılacak yerleştirme işlemlerinde öncelikle merkezî sınav puanı üstünlüğü; devamında da “okulların bulundukları yere göre oluşturulan ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, öğrencilerin ortaokullarda bulunuşlukları, tercih önceliği, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık” kriterleri göz önünde bulundurulacağını bir kez daha belirtti.

 

            Müdürümüz velilerin ve öğrencilerin istekleri doğrultusunda tercih işlemlerinde herhangi bir sıkıntı yaşamamaları noktasında okul müdürlüklerinde oluşturulan komisyonlara ilgili tarihler içerisinde iş ve işlemleri tamamlamaları belirterek  okullardan ayrıldı.

11-07-201811-07-201811-07-201811-07-2018

Atatürk Meydanı Hükümet Konağı Kat 4 İvrindi / BALIKESİR - 90 266 456 12 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.